Nejlepší nákladní vozy a jejich servis

Liaz tahač

Liaz je jednou z předních automobilových značek, které můžeme vídat v oblasti nákladních vozidel. V současnosti existuje několik modelových řad tahačů Liaz. Revoluce u značky Liaz nastala v osmdesátých letech, kdy bylo třeba stále více zvyšovat výkon motoru a také snížit počet řazení na minimum. I díky tomu se začali používat motory s označením M2, které disponovali objemem 13,74 litru. Tyto motory se produkovaly v několika variantách lišících se svým výkonem., který mohl dosahovat až výše 300 kW. Nejnovější modely disponují samozřejmě ještě vyššími výkony, jelikož nároky na dopravu a její kvalitu se naustále zvyšují.

Moderní tahače již disponují automatickými převodovkami nebo alespoň poloautomaty, které značně omezují počet řazení, ale také jej zkvalitňují, což je hlavním předpokladem. Nové modely jsou vždy kromě motorového vylepšení, odlišné také v některých konstrukčních záležitostech týkajících se karoserie. Jde spíše vždy o kosmetické změny, které korespondují se současnými trendy v této oblasti.

Do budoucna se dá zcela jistě předpokládat další zvýšení výkonu u tahačů všech modelů. Toto jde však ruku v ruce se snižováním spotřeby. Toto je velmi důležitý faktor v současném světě drahých pohonných hmot.

Comments are closed.