K bazénu totiž patří i nejedno další příslušenství, bez kterého se tu více a tu méně nedá obejít. Tedy pokud má být bazén skutečně tím, čím ho lidé zpravidla chtějí mít.
Protože jsou tu jak zařízení, která jeho užívání usnadňují, tak i ta, díky kterým se voda udržuje v čistotě. A to už ani nemluvím o chemických přípravcích, jichž je v takovém bazénu rovněž zapotřebí.
Tím, co u bazénu známe zřejmě všichni, jsou
- schůdky vedoucí do tohoto, respektive z tohoto
- filtrace
- bazénový vysavač
- plachta obyčejná nebo solární
- síťka na vybírání plovoucích nečistot
Ale jsou tu i příslušenství, jež laikům zase až tak známá nejsou. Protože nejsou bezprostředně při koupání se zapotřebí a tak leckdy uniknou pozornosti.
Pokud si zvolíte pro bazény příslušenství Techneco, patří k tomuto totiž neodmyslitelně i bazénové testery. Tedy zařízení, jež sledují parametry vody. Tedy samy nic neřeší, nic nevylepšují, ale jenom žalují svému majiteli nepravosti, jež se tu mohou vyskytnout a také nejednou vyskytují.
Ty nejběžnější z testerů se zaměřují na sledování aktuální koncentrace oxidačního činidla, tedy aktivního chloru, bromu, kyslíku nebo PHMG, nebo na kyselost alias pH bazénové vody. Což jsou obojí důležité hodnoty, protože na obojím závisí, bude-li zde napuštěná voda i nadále kvalitní nebo je jen otázkou času, než se z ní stane něco ne zrovna vábného. Bez oněch prvně zmíněných látek se totiž voda kazí, množí se v ní různé mikroorganismy a řasy, a bez správné hodnoty pH zase tyto přípravky nemusí správně fungovat, i když jsou dávkovány ideálně. Což by obojí bylo na škodu.
A tak je záhodno použít v koupací sezóně ony testery řádově jednou za týden až dva. Aby se předešlo problémům. Protože už od dob ‚minula‘ platí: „Důvěřuj, ale prověřuj.“