Firmy

Nářadí je potřeba v každém domě!

Na odborné práce v našem domě a na pozemku zajistíme samozřejmě zkušeného profesionála. Zedníka, instalatéra, truhláře, pokrývače i jiné řemeslníky.

Ale pak jsou takové drobnosti, které zvládneme jistě (alespoň většina) sami! Například něco uříznout, přibít, přišroubovat, natřít či posekat. To je jistě potřeba občas udělat v každém domě, hlavně v případě, když k němu patří velká zahrada. Malá domácí dílna se základní výbavou je skutečně potřebná. Co si do ní pořídit?

vybavení dílny

V dnešní pestré nabídce si jistě vybere i náročný a schopný „domácí kutil“, kterému se různé řemeslné práce staly koníčkem a provádí je často a rád. Obchody nabízí nářadí, nástroje a přístroje různých značek, velikostí i cenových relací. Specializované i multifunkční modely. Na pohon „ruční“, elektrický i v praktických „aku“ variantách. Na co při výběru rozhodně nesmíme zapomenout?

taška nářadí

Na vrtání

K vrtání pořídíme samozřejmě vrtačku! Je to jedno z nejběžněji používaných nářadí v našich domácnostech. Aby nás při práci nebrzdil například kámen ve zdi či betonový překlad, vybereme takovou, která má nejen dostatečnou sílu, ale také příklep, regulaci otáček a zpětný chod.

Na spojování

Tato činnost je asi nejčastější. Vybavíme se kladivy, hřebíky, šroubováky, šrouby, vruty, Využijeme jistě i pomoc sponkovaček a lepicích pistolí.

Na řezání

Chybět nesmí ani pily a pilky. K „občasnému uříznutí“ postačí manuální. Pak je možnost využít různé druhy elektrických. Třeba kotoučové na řezy přímé, přímočaré na řezání otvorů nebo pokosové na vysoce přesné řezy.

Na broušení

K broušení používáme buď brusné kotouče na vrtačkách nebo brusky v různých variantách. Pásové na větší plochy, vibrační, které jsou šetrnější k dřevu, úhlové k opracování kovů či keramiky. Na tvoření různých drážek, hran nebo i ornamentů si můžeme pořídit frézy a frézky.

Na měření

Při každé práci je důležité přesné měření! V naší „výbavě“ proto určitě nesmí chybět spolehlivé metry! Případně i dálkoměry či detektory.